Linkin-storyes

.: Výrok

„Naše kapela se začala ukazovat, protože jsme čekali na nějakej sound a nebo na nějakou zajímavou událost, která se neobjevila! Byli jsme už unavení z toho čekání a tak jsme se prostě udělali zajímavými sami!"
-Mike

.: Anketa

Statistika

Report o díle

.: Já a Chazzy

- wrriterka CrazyLpFan

Příběh je středně dlouhý, četl se mi vcelku dobře a jednoduše, což je u příběhů hlavní. Povídka je psána z autorčina pohledu, takže wrriterka porovnává svou hlavní hrdinku. Sleduje její činnost, povahu i okolí. Pohlíží na ostatní osoby, které se v příběhu objevují. Jejich charakteristika není tolik vypracovaná, ani v nich nerozpoznáte jejich povahu, u krátkých příběhů na to není prostor.

Děj je strohý, zaměřený na hlavní věci.

Nerozeznává čas, prostory ani nepopisuje prostředí, což by bylo zdlouhavé a spíše by se to hodilo k románu. Jde čistě o záměry autorky vylíčit hlavní předmět příběhu, kterým je vztah Kathy (hlavní hrdinky) a Phoenixe, kterého nazývá zdrobnělinami, což dokazuje citový vztah hlavní hrdinky. Jako spřátelenou duši, kterou má příběh obvykle si autorka vybrala Chestera. Chester je ve všech podobách stejný, strohý, upřímný, všem na očích a všem příjemný. Nehraje na volbu mezi dobrem a zlem, je prostě takový jaký je. Pomáhá Kathy v nouzi, jak jen může a chová se jako správný člověk.

Jde o reálný příběh, takže i zápletka, která se mi velice zalíbila je o skutečnosti - Phoenix má milenku. Podle mého se autorka mohla více věnovat ztrápeným pocitům hlavní hrdinky, ale vynahradila to tím, že se zaujatě věnovala Chesterovému utěšování, které z pohledu čtenáře jistě zaujalo mnohem více.

Chester je v příběhu také nešťastný, Samathu si zřejmě wrriterka neoblíbila a tak k ní má neskrývavý odpor. Na jednu stranu je správné, že autorka neskrývá své city a vrývá do příběhu vlastní nitro a v druhém případě mi to v ději příběhu přišlo trochu přehnané. Chybělo mi vžití do Chesterových pocitů. Není nutné autorku soudit podle psaní, protože nikdo z nás není stoprocentní spisovatel a každému se líbí něco jiného. Její slovosled byl prostý a o to lépe se četl. K tomuto příběhu i prostředí se hodil velmi dobře. 

 

Autorský pohled od wrriterky CrazyLpFan

Příběh Já a Chazzy jsem napsala už docela dávno. Když mě Chensie požádala, abych se k němu vyjádřila, pokusila jsem se svou story číst jako nezaujatý čtenář. V hlavní hrdince Kathy jsem se tak trochu poznávala.

Je to romantická dívka, která touží po lásce.

Ale někde jsem četla, že romantik spíš touží se pro lásku trápit.

Možná proto Kathy miluje víc Chestera než Phoenixe.

O Phoenixovi se toho z příběhu moc nedozvíme, ale je trochu šokující, že se své Kathy nehodlal zmínit o dítěti, které čeká se Sam.

Samantha je popisována negativně, mluví o ní totiž jen Chester a Kathy a ti ještě nevědí, že by bez ní možná nikdy nezjistili o své opětované lásce. Nenapadá mě nic, co napsat o Chesterovi z téhle story a tak vám nic nenapíšu. ;-) Ale napíšu vám, co cítím k téhle povídce. Většinu svých textů (nejen na Lp-s) mám ráda, ale zrovna tahle povídka je výjimka. Snad proto, že jsem ji napsala docela rychle a už jsem se k ní nevrátila. Nevěnovala jsem jí tolik času, aby na mě stihla zapůsobit a když jsem si ji později přečetla, připadala mi nedopracovaná. Rada bych věděla, co si myslíte Vy. Budu moc ráda, když mi napíšete nějaký komentář…


.: Chazzy a já

- wrriterka Eli.V


Tento příběh je poměrně krátký a čtivo je zařazeno spíš do lidové hovorové češtiny. Autorce se podařilo, ať už záměrně či náhodou, dodat své hlavní hrdince Samanthě jistou osobnost, okatě vulgární.

Chester se naopak zdá jemně seriózní a zakřiknutý díky své slávě.

Velmi rychle v prvním odstavci vyřídila jejich setkání, protože v tak krátkém příběhu není čas na pocity.

Snažila se však čtenáři děj ochotně vysvětlit a připravit ho na další dějství. Autorka se do děje snaží vnést určitou harmonii a styl, který vede v průběhu děje. Snaží se letmo rozpoznat pocity hlavních osob, ale nevžívá se do nich. Pouze čtenáři naťukne jejich povahu a určitý slet myšlenek. V tak krátké povídce je vše dáno jen na děj, který má zaujmout a nenudit přílišnými fakty, které jsou někdy i na obtíž. Velice rychle mě wrriterka provedla tím, co se Chesterovi a Samanthě přihodilo a téměř mi to přišlo, že jsem s nimi v duchu byla několik týdnů, přestože na to příběh nevypadá.

Rychlé pokroky v ději umožňují čtenáři přehoupnout se společně s hlavními postavami. Citové výlevy se autorka snažila vyjadřovat minimálně, ale citové výrazy typu hurá a jupí tomu dodaly správný ráz a ani mi tam pocity nechyběly. Je to ukončené poněkud stroze, ale zachránila to kladným koncem děje – svatbou, která do děje vnáší romantiku a klid.

 

Autorský pohled od autorky Eli.V

 

Vše, co jsem do příběhu potřebovala vnést, jsem si umožnila v těch citoslovcích, při kterých si čtenář podle libosti představí cokoliv, co mu příběh přiblíží. Konec je sice trochu přiostřený a čtenáře to může vyvést z míry, protože pociťuje můj spěch příběh dokončit a nevnášet do toho příliš otázek. Je to ukončené poněkud stroze, ale zachránila to kladným koncem děje – svatbou.


.: Smrt

- wrriterka Terry X


Hlavní hrdinkou je autorka, která sedí u nemocniční postele Michala, milovaného člověka. Myšlenky se jí honí hlavou a pomalu se oddává depresi, ztráta tolik bolí. Tiše šeptá jeho jméno a smiřuje se s tím, čemu se člověk nelehce oddává. Smrt, kterou v tomto případě představuje Chester, přišla mezi ně. Pomalu řeší, co se vlastně stalo a snaží se o smíření. Smrt není zlá, je to jen povinnost. V tomto případě se Chester snaží uplakanou Terry utěšit jemnými slovy, snaží se, aby pochopila podstatu smrti a nebála se jí.

Proč se smrt právě objeví jako Chester?

Protože Terry si u sebe v tuto těžkou chvíli nepřeje nikoho jiného, než vysněného idola, který by jí dokázal pochopit a pomoci jí.

Tento příběh je krátký s pochmurným dějem a podle autorky se zakládá i na pravdě. Loučí se tak s přítelem, kterému nebude umožněno vrátit se mezi živé. Loučení je těžké, přetěžké, ale nakonec všechno přebolí a čas rány zhojí. Nečekej zde žádnou akci, ani erotiku, jde o procítěný příběh, který Chestera zobrazuje tak, jak jsi ho neviděla…

 

.: Smrt

- wrriterka Laura Jessica Bennington

 

V této krátké povídce je na smrtelném loži Chester, kterého tíží myšlenky a hříchy. Pomalu ho jeho štkání a naříkání přibíjí k posteli a nikde není nikdo, kdo by mu mohl ulehčit. Snad jediný Mike mu věnuje pár chvil ze svého času, snad už tuší, jaký marný boj Chester svádí.

Je v příběhu zobrazován jako oběť a váhá, zda se smrti bát či nikoliv.

Mike je pomocná ruka, která ho drží při životě a dělí jeho život od smrti. Připomíná realitu a přátelství, avšak pochmurná atmosféra lehce dokáže tyto pouta rozehnat. Hlavně se zde hovoří o životě, jaký žil a kolik život miloval. Nevzdává se, brání se poddat se, ačkoliv se cítí bezvládně. Společně se snaží myslet na věci, které prožil. Co všechno stálo za to, aby žil a dokázal by žít i dál, ale trápí se, že mu to nebude dopřáno.

Konec příběhu jsem pochopila tak, že Chester zemřel, tiše a oddaně. Ale při větší fantazii v tom lze vidět i život.
Smrt od této autorky má podobnou délku, ale příběh se zdá být reálnější, což umlčuje Chesterovo utrpení a umírání. Stále jako by žil a prožíval chvíle, které jsou minulostí. Drží jej to při životě a Mike je jasně postava, která mu dává naději. Zdá se, že se Chester nakonec se smrtí smířil, stejně jako Terry v předešlém příběhu.

 
Neoficiální Fansite o Linkin Park založena 13.06.07, Chensie Dewill To, co na Lp-s nalezneš, může a nemusí být pravdivé!