Linkin-storyes

.: Výrok

„Naše kapela se začala ukazovat, protože jsme čekali na nějakej sound a nebo na nějakou zajímavou událost, která se neobjevila! Byli jsme už unavení z toho čekání a tak jsme se prostě udělali zajímavými sami!"
-Mike

.: Anketa

Statistika

NinaSky

Další, kdo má rozhovor za sebou je wrriterka NinaSky. Snažila se na otázky odpovídat upřímně a tak věřím, že rozhovor byl dobrý. Wrriterka se více věnuje reálným povídkám, její zápletky jsou zajímavé, ale rozhodně nezatěžují mysl. Takže pokud hledáš odpočinkové čtení, je to to pravé. Jejím příběhům nechybí láska, přátelství ani citová stránka. Příběhy jsou krátké i středně dlouhé, ale rozhodně zaujmou dějem, který není jednotvárný, ale ani příliš složitý. 

1. Kick The Bass 
2. Kim 
3. Krevní pouto 
4. Pohled z druhé strany 
5. Sousedská láska 


Linkin-Storyes Interwiuv pro wrriterku NINASKY

Admin Lp-s dotazy:

1. Tvé povídky jsou spíše pro čtenáře od patnácti let. Popravdě si je nepamatuju přesně, naposledy, když jsem je četla, protože pročítám všechny příspěvky, si vzpomínám, že jsem valila oči. Především u Kick The Bass, která je jasně pro čtenáře od patnácti. Ale nepíšeš přímo o erotice, jako takové… Necháváš to vyznívat do ztracena, takže ačkoliv příběh působí vulgárně, rozhodně takový není. Z jakého důvodu vynecháváš erotiku a nezaměřuješ se na ni přímo surově? Je to kvůli Tvému literárnímu stylu nebo v tom hraje roli i stud? :o)

Nejde ani o stud ani o literární styl. Co se týče erotiky z mého pohledu, jde stále o něco soukromého, i když tomu už tak poslední dobou v mnoha příbězích není. Spíš mi jde o to čtenáře navést určitým směrem a pak už to je jen na jeho bujné fantazii, jak by to mohlo pokračovat.

 

2. Povídky, které od tebe mám zaslané, jsou už pár let staré, a tak by mne zajímalo, jak se od té doby změnil Tvůj styl psaní. Způsob i pohlížení na příběhy?

Nic se nezměnilo, pořád je můj pohled na příběhy stejný i styl psaní, stejně jako jsem to napsala tehdy, bych to udělala i dnes.

3. Jako autorka samozřejmě vím, jak je inspirace důležitá. Pro mne je stále inspirací Chester, jak fyzicky, tak i duševně (cílevědomost, která je jasná, aniž bychom ho museli znát) a v každém mém příběhu hraje roli někdo, kdo je mu podobný. Obvykle ho pasuji na hlavního hrdinu, protože se mi díky tomu píše lépe. Máš to podobně, nebo už pro tebe není problém vyměnit inspiraci Roba za někoho jiného?

Není pro mě problém změnit hlavního hrdinu, dokonce jsem už několikrát uvažovala, že mým hlavním hrdinou bude Phi, Brad nebo Joe, =) jelikož mám pocit, že se jako hlavní hrdinové objevují strašně málo.

 

4. Jsi v příbězích otrlejší, protože se nebojíš psát o tématech, která nejsou zrovna společenská. Alkohol, sex a drogy… Z Tvých povídek se dá najít i ponaučení, alespoň já si vždy nějaké najdu. Je to tak schválně nebo se Ti to prostě podařilo sepsat tak, aby to někomu něco řeklo a dalo?

Popravdě nikdy jsem neměla v úmyslu do příběhu vkládat nějaké ponaučení, je to můj pohled na danou situaci a pokud to čtenáře zavede k tomu, aby se na chvilku zastavil a popřemýšlel nebo popřípadě si z toho příběhu vzal ponaučení o to víc mě to těší.

 

5. Tvé postavy jsou rozmanité. Máš nějakou pomůcku, kterou si charaktery rozděluješ a udržuješ je při psaní takové, jaké jsou?

Pomůcku nemám žádnou, vesměs to bývá tak, že na začátku příběhu si načrtnu postavy a dál je v příběhu modeluju různými situacemi.

 

6. Nemám ráda přehnaně krátké příběhy, ráda se začtu a některé Tvé příběhy mi to dopřáli, protože rozhodně nejsi troškař a očividně ti nedělá problém se rozepsat. Jak dlouho Ti asi tak trvá sepsat jeden středně dlouhý příběh, řekněme na pět stránek?

Záleží na situaci, pokud mám v hlavě jasnou vidinu příběhu, tak to mám sepsané i za hodinku třeba, ale pokud mě opustí inspirace, tak to trvá třeba i dva roky, což je momentálně můj případ.

 

7. Kdy máš nejlepší náladu na psaní?

Nejlíp se mi píše v noci, jelikož je klid a nikdo a nic neovlivňuje moje smysly a taky, když jsem na něco či někoho naštvaná, to mě pohání ještě víc nebo spíš se dá říct, že svůj vztek přenáším do psaní a tím se mi ulevuje.

 

8. A jakým povídkám Ty osobně dáváš přednost?

Mám ráda takové ty pohádkově romantické, snad asi jako každá holka, ale taky příběhy sexuálně agresivní, ale každopádně všechny musí mít pro mě dobrý konec, nemám rády ty, co mívají konec otevřený. Taky se mi líbí jasné příběhy, což vlastně v mém pohledu znamená, že postavy musí mít jasný charakter a taky si potrpím na detaily.

 

9. Bereš si z nějakých povídek či knih inspiraci?

Určitě par wrriterek mi bylo inspirací, nejvíc asi Andy, ta to všechno odstartovala, jinak mě hodně inspirují mé oblíbené klipy a nemusí se vždy jednat o LP či DBS nebo FM popřípadě J-K.

 

Děkuji za rozhovor, a pokud se budeš chtít čtenářkám pochlubit s novými příběhy, bude mi ctí je prezentovat na Lp-s, jestli budeš chtít. :o)

 

Chensie :o)

 

 

Dotazy od čtenářů:

 

1. Jak tě napadl příběh Kick The Bass?

Potom, co jsem viděla stejnojmenné video Julien-K. To video ve mně vyvolalo lehce úchylné myšlenky a já to pak jen hodila na papír, něco si domyslela a bylo to a pokaždé, jak mi došla inspirace, tak jsem si ho pustila znovu. 

 

2. Proč se jméno Nina Sky?

Má to nějaký skrytý význam?

Nemá to žádný význam, to bylo první, co mě napadlo, když jsem si zakládala email. Tehdy se hodně hrála písnička MOVE YA BODY od NinaSky a já na ní ujížděla, toť vše.

 

3. Je ve tvých příbězích nějaké poselství, co nám chceš říct?

Nikdy jsem nad tím takhle nepřemýšlela, prostě jsem jen psala to, co se mi honilo hlavou. Byly a budou to vždy jen takové uniky od reality.

 

Čtenářka Berunka

 

1. Proč právě Ryan byl v tom příběhu?

Protože Ryan je hodně výrazná postava, jde nejvíc vidět a slyšet a tím pádem se na něj moje podvědomí upnulo, a navíc je to pro mě takový ten typ "zlého" chlapa, ve kterém se někde hluboko ukrývá dobro.

 

2. Máš ráda DBS?

Poslechnu si je ráda, ale nedá se říct, že bych na nich nějak fanaticky ujížděla.

 

Čtenářka SlečnaDeadBySunrise

 

1. Je Ryan z DBS tvůj idol?

Ne, není. On je sice Ryan hezký chlap, ale nedá se říct, že by byl zrovna můj idol.

 

Čtenářka BodoniBenoda

 

1. Co si o tom příběhu myslíš, když se na to podíváš s odstupem?

Pořád se na to dívám stejně. Pokaždé, jak si ho přečtu, tak se pousměju a řeknu si: „Jo, holka, nebylo by to špatný to prožít…"

 

2. Jaké byly tvé důvody k napsání Kim?

Jako v každém mém příběhu je nějaký prvotní podnět, tak i v tomhle byl. V jednom videu z tour Projekt Revolution se objevila managerka Kim, tak mě napadlo prostě, jaké by to asi bylo být v její kůži.

 

3. Plánuješ napsat novou povídku?

Už strašně dlouho mám rozepsané asi tři povídky, ale nějak  nejsem schopna je dokončit, mám pocit, že mi došla inspirace a navíc už není tolik času jako kdysi. Ale určitě bych je chtěla jednou dokončit.

 

Čtenářka Samantal

 

1. Rob je můj idol, protože ho počítám mezi nejlepší bubeníky a má podle mýho styl. A proč je tvým idolem? Co je důvod?

Já ani nevím, vždycky mi byl bližší Mike, ale Rob je něčím jiný, jako každý z kluků. Nemůžu říct, že bych měla toho či onoho radši, jenže Rob mi do některých povídek zapadal jako hlavní hrdina nejlíp.

 

Čtenářka Darina

 

1. Proč o Robovi Bourdonovi píšeš v každé povídce?

Pokud si pamatuju dobře, tam on není Rob ve všech hlavní hrdina, v polovině povídek je hlavním hrdinou Mike a v druhé Rob.

 

2. Nenapadl tě nějaký návrh na povídku, kde by to bylo ve vojenském prostředí?

Vojenské prostředí mi je tak nějak cizí, vůbec se v téhle tematice neorientuju, takže nikdy neproběhal ani malinkatá myšlenka o tomhle psát a myslím, že ani neproběhne.

 

Čtenář SaniChester

 

1. Proč posloucháš LP?

Tak na to, proč poslouchám LP, se mě ještě nikdo neptal =) a popravdě jsem nad tím nikdy neuvažovala. Já se prostě zamilovala na první poslech, jejich hudba, texty, humor, atd… To je to, co mě už roky k nim připoutává.

 

2. Jaký je tvůj nejoblíbenější song LP?

Ono jich je hodně. Třeba Numb, Burn it down, Crawling…

 

3. Líbí se ti písnička Kick The Bass?

Písnička sama o sobě jo, klip už je o něčem jiném. Jako udělaný je fakt dobře, ale jednu dobu bylo možno shlédnout jen část dlouhou tak minutovou, začala jsem tedy pátrat, proč ten zbytek dál nejde pustit. No, ti, co ten klip viděli, asi ví proč. Ale mně se jinak líbí songy od J-K, mám ráda Ryanův hlas.

 

Čtenář RocKeR

 

1. Nenapadlo tě napsat povídku podle klipu Kick The Bass? Úplně reálně?

Ani ne, brala jsem z toho klipu hodně inspirace. Ale od určité části toho klipu to je trochu moc na můj žaludek, takže jsem si to upravila po svém.

 

2. Se kterou hrdinkou svých příběhů ses ztotožnila a proč? Mně nejsymapatičtější přišla Gabriell, ale nemusela jsem vůbec Natalii.

S každou. Každá je totiž jedinečná a ve všech je kus mě, ať už je to Kim, Gabriell nebo Natali. Ona ve své podstatě je Nat hodná holka. =)

 

Čtenářka Enjii.

 

1. Podle Sousedské lásky mi přišlo, že ti romantika a erotika nedělá problém, ale zajímalo by mě, co se ti píše nejlíp?

Asi víc ta erotika, jsem narozena ve znamení štíra a o nás se tvrdí, že erotikou překypujeme, takže tak trochu upouštím páru. =D

 

2. Jak pracuješ na svém stylu psaní?

Popravdě nijak, co mě napadne, to hodím na papír.

 

3. A kde bereš fantazii?

Rodí se mi v hlavě. Jsem snílek, a co se týče představ, tak těch mám hromady.

 

Čtenářka Vendy

 

1. Jak bys sama sebe zhodnotila jako autorku?

No, popravdě ani nevím, ale myslím, že jako realistku, jelikož teoreticky by se mohly moje story odehrát v reálu. Ale jinak nejsem stabilní autor, je období, kdy mám plnou hlavu příběhu a období, kdy mě nenapadá vůbec nic.

 

2. Jak by ses zhodnotila jako fanouška LP?

Fanatik rozhodně nejsem. =D Řekla bych, že jsem skalní fanda. Poslouchám je roky, těším se na každé nové album, potěší mě, když se o nich mluví a jsou slyšet…

 

Čtenářka OneStepClos

 

1. Co mimo LP posloucháš?

Poslechnu si ráda Nickelback, Kabáty, Julien-K, 30 Seconds to mars, ale vesměs jsem srdcem rockerka.

 

2. Jak dlouho jsi fanoušek LP?

No, kluky jsem začala tak nějak registrovat od roku 2000, kdy jsem vlastně od nich slyšela a viděla One  step closer, a tehdy jsem se do nich zamilovala. =)

 

Čtenářka Linkinka

 

1. Co ráda čteš?

Momentálně mám rozečtenou knihu Síla přitažlivosti, ale jinak mi to je v celku      jedno, jestli to je krimi nebo romantika, něčím mě musí ta knížka zaujmout na první dojem.

 

2. A jak se tvůj styl povídek odlišuje od toho, co normálně čteš?

Myslím, že můj styl se nijak neodlišuje.

 

3. Podobá se tvůj styl psaní tomu, co normálně ráda čteš?

Nevím, jestli se podobá, ale beru si z knížek inspiraci, takže možná ano.

 

4. Mně se líbí charaktery tvých postav a zajímalo by mě, jací si myslíš, že budou LP? Nejvíc Rob, protože to je taky můj největší oblíbenec.

Myslím si, že kluci jsou stejní, jak v soukromí, tak na veřejnosti a právě proto je mám ráda, žádné nafoukané celebrity a pořád stejní blázni. =D Každý z nich má to svoje nej, proč mám jednoho nebo druhého ráda. A čím mě zaujal Rob? On totiž vesměs kluky v těch bláznivinách jen pozoruje, nepamatuju si, kdy bych ho viděla se zúčastňovat.

 

Čtenářka Robbie

 

1. Líbí se mi, že píšeš o robovi. Já ho taky mám moc ráda, ale psát neumím. Zajímalo by mě, jestli píšeš povídky na přání?

Zatím jsem to nezkoušela, nejsem si jistá, že by mi to šlo, ale zkusit se má vše, tak snad jednou.

 

Čtenářka BarushkaLP

 

 
Neoficiální Fansite o Linkin Park založena 13.06.07, Chensie Dewill To, co na Lp-s nalezneš, může a nemusí být pravdivé!