Linkin-storyes

.: Výrok

„Naše kapela se začala ukazovat, protože jsme čekali na nějakej sound a nebo na nějakou zajímavou událost, která se neobjevila! Byli jsme už unavení z toho čekání a tak jsme se prostě udělali zajímavými sami!"
-Mike

.: Anketa

Statistika

Band

Linkin Park plánují koncert v Brně

Linkin Park se přijedou podívat do Brna. Více o tom v tomhle článku z serveru zpravy.idnes.cz/. Fanoušci Linkin Park se již určitě nemohou dočkat, až je na koncertě uvidí. Dvakrát už Lp byli k vidění v Praze, tak teď si Brno užije :o)
Senzace! Brno se stalo stanicí hvězd. Loni Roling Stones, letos Linkin Park. Jejich nová deska byla druhou světově nejprodávanější nahrávkou loňského roku, podle MTV jsou nejlepší kapelou roku 2007. V létě plánují koncertní turné po Evropě - a jednou z mála zastávek bude právě Brno.


Už je to jisté. Zahrají tu pod širým nebem. MF DNES to dnes exkluzivně potvrdil promotér koncertu Petr Novák z pořádající agentury Interkoncerts. "Kapela Linkin Park vystoupí 17. června na brněnském Velodromu, dnes nám to manažer kapely oficiálně odklepl," uvedl Novák. Dodal, že vstupenky na brněnský koncert budou stát 895 korun.
 
I pro fanoušky, kteří si nenechali ujít loňský koncert kapely v pražské O2 Areně a který podle Nováka navštívilo 12 tisíc lidí, bude podle pořadatelů brněnský koncert lákavý - skupina se totiž představí "v jiném světle".

"Unikátní bude koncert v tom, že své letní turné zamýšlejí odehrát pouze ve venkovních prostorách. Tedy žádná uzavřená hala jako loni v Praze," popsal další spolupořadatel akce Aleš Hrbek z brněnské agentury Glanc. Prodej lístků na jediné tuzemské vystoupení začne podle promotérů 3. dubna.

Nechtějí žít ve škatulce
Americká šestka ve své hudbě kombinuje širokou škálu hudebních žánrů, od rocku, rapu, popu a ploužáků po nu-metal. Kritici je od počátku skupiny v roce 1996  škatulkovali k poslednímu zmíněnému stylu, ovšem samotná skupina se tomuto značení vždy bránila. V současné době patří šestice, jíž dominuje zpěv Chestera Benningtona neobvykle spojený s rapováním Mika Shinody, mezi nejoblíbenější americké hudební formace.


Brněnský koncert bude jedním z plánovaných šesti evropských vystoupení kapely. "Víme, že chtějí hrát jeden koncert v Rusku, Itálii a Německu. Brnu se tak dostane výsadního postavení pro střední Evropu, rozhodně se Linkin Park nechystají ani do Polska, Maďarska a Slovenska," řekl Robert Porkert, šéf organizace Live Nation, která kapelu do Brna přiveze.

Po "oldies" přijedou "stars"
A proč se skupina rozhodla pro Brno, a ne Prahu? "To nebylo přímo rozhodnutí kapely, ve spolupráci s Live Nation jsme jim to nabídli my," uvedl Hrbek. Jedním z důvodů bylo vystoupení v Praze přesně před rokem od letošního plánovaného termínu. "Navíc v červnu bývá v Praze koncertů velkých jmen dost, zatímco Brno v tomto stále strádá," vysvětlil Hrbek, proč se snaží dostávat  do moravské metropole hudební velikány. Loni to byli Rolling Stones.

"Linkin Park jsou hvězdy trochu jiné kategorie než Rolling Stones. S nadsázkou jsou Stouni oldies kapela, zatímco Linkini současné stars. Patří mezi deset nejvýznamnějších kapel dnešní hudební scény, jejich publikum je v rozmezí od 18 do 40 let," doplnil Hrbek. A dodal, že v úzkém konkurzu se Brno ocitlo ve společnosti Srbska. Informace o tom, jakou show kapela chystá či koho si přiveze jako předskokana, zatím organizátoři nemají. "Ale vzhledem k tomu, že si většinou vozí nějakou americkou partu, české skupiny by se na možnost zahrát si s Linkin Park asi těšily zbytečně," tuší Porkert.
Žádné komentáře
 
Neoficiální Fansite o Linkin Park založena 13.06.07, Chensie Dewill To, co na Lp-s nalezneš, může a nemusí být pravdivé!